Blokzincir e-Çalıştayı Düzenlendi

Bilişim Vadisi, TÜBİTAK BİLGEM Blokzincir Araştırma Laboratuarı ile beraber blokzincir e-çalıştayı düzenledi.

Blokzincir teknolojisi alanında durum tespiti yapmak, yürütülmekte olan çalışmaların envanterini oluşturmak ve gelecek projeksiyonunu belirlemek amacıyla 22 Aralık 2020’de Zoom üzerinden gerçekleştirilen çalıştay, 3 oturumdan oluştu.

İlk oturumda Prof. Dr. Halit Keskin’in açılış konuşmasının ardından, TÜBİTAK BİLGEM Blokzincir Araştırma Laboratuarı Yöneticisi Taner Dursun blokzincir ekosisteminin fotoğrafını çeken bir sunum yaptı.

İlk oturumun ardından, kullanıcılar gruplara bölünerek, ikinci oturumdaki tartışmalara herkesin etkin katılımı sağlandı. İkinci oturumda, her bir grup Akıllı Şehirler, Finansal Teknolojiler veya Özel Sektör odaklı blokzincir çalışmalarının planlanması konusunu görüştüler. Katılımcıların bu konuda Bilişim Vadisi’nden beklentilerinin neler olduğunu belirlemeye yönelik sorular üzerinde konuşuldu.

Üçüncü ve son oturumda ise, çalıştayın değerlendirilmesi yapılarak çalıştay sonlandırıldı. Oldukça başarılı geçtiği değerlendirilen ilk çalıştayın ardından, Şubat 2021 içerisinde ikinci bir çalıştayın daha yapılacağı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir