Verimlilik için Blokzincir Çözümleri Konferansı Notları

Türkiye’nin 21. üyesi olduğu Asya Verimlilik Teşkilatı (APO) tarafından videokonferans yöntemi ile düzenlenen “Verimlilik için Blokzincir Çözümleri Konferansı”  (Conference on Blockchain Solutions for Productivity), 25 February 2021 tarihinde,  Güney Kore Productivity Center’ın... Read more »

Bilişim Vadisi Blokzincir Kümelenmesi

Bilişim Vadisi Blokzinciri Kümelenmesi duyuruldu. Read more »

Türkiye Blokzincir Yetenek Haritası

Ulusal Blokzincir Haritasını (Kurum/Kişi bazında) BCTR Platformu web sitesinde sürekli güncellenerek şu linkten paylaşılmaktadır. Ancak bu harita, yalnızca blokzincir teknolojisi ile herhangi bir şekilde ilgilenen kişi, şirket ve kurum bilgilerini içeriyor. Bu... Read more »

Bilişim Vadisi Blokzincir Kümelenmesi Anketine katılın

Blokzincir farkındalığının artması, potansiyel paydaşların örnek projelerde bir araya getirilerek çözümler geliştirilmesi ve ekosistemin desteklenmesi başlıklarını kapsayan çalışmalar için, TÜBİTAK BİLGEM desteğiyle, Bilişim Vadisi himayesinde Blokzincir Kümelenmesi kurulması çalışmalarına başlanmıştır. Bu amaçlar... Read more »

Blokzincir e-Çalıştayı Düzenlendi

Bilişim Vadisi, TÜBİTAK BİLGEM Blokzincir Araştırma Laboratuarı ile beraber blokzincir e-çalıştayı düzenledi. Blokzincir teknolojisi alanında durum tespiti yapmak, yürütülmekte olan çalışmaların envanterini oluşturmak ve gelecek projeksiyonunu belirlemek amacıyla 22 Aralık 2020’de Zoom... Read more »

OECD Global Blockchain Policy Forum 2020 Başlıyor

2020 Global Blockchain Policy Forum 16-20 Ekim 2020 The Global Blockchain Policy Forum is the leading international event focused on the policy implications of this technology and its applications, led by the OECD’s... Read more »

Lisans Öğrencileri için STAR Stajyer Araştırmacı Programı

TÜBİTAK ARDEB tarafından başlatılan TÜBİTAK Projeleri için Stajyer Araştırmacı (STAR) programına başvurular başladı. Read more »

Algorand Vakfı Burs ve Hibe olanakları

4 Haziran 2020 Perşembe Saat 18.00’de YouTube’da Algorand Vakfı‘ndan Shai Halevi ile Algorand’ın yeni burs programı üzerine İngilizce bir söyleşi gerçekleştirilecek. Algorand Vakfı platformlarında yeni uygulamalar geliştirecek, araştırma yapacak ya da yeni... Read more »

BAĞ büyüyor

Read more »

Blokzincirlerde Güvenlik ve Mahremiyet Raporu

BKM Bankalararası Kart Merkezi (Interbank Card Center of Turkey): TÜBİTAK BİLGEM Blokzincir Araştırma Laboratuvarı ile birlikte blokzincir teknolojisindeki güvenlik ve mahremiyet teknikleri üzerine yaptığımız araştırmaları “Blokzincirlerde Güvenlik ve Mahremiyet” adlı raporumuzda derledik.... Read more »