Contract Specification and Verification with the Symboleo Language

Sözleşmelerin formal yöntemlerle oluşturulması, otomatik analiz edilebilirlik ve uygulayıcı akıllı kontratların otomatik olarak üretilmesi, izlenmesi gibi çeşitli faydalar sağlayabilir. Aşağıda alıntılanan, bu konudaki çalışmalardan sadece birisi. Legal contracts specify the terms and conditions... Read more »

Blokzincir Teknolojisi

1  Giriş Kriptoparalara olan ilgide yaşanan patlamadan sonra, altındaki teknoloji olan Blokzincir, her sektörde merak ve gündem oluşturmuştur. Buna rağmen Blokzincir, hala hem iş hem teknoloji alanlarından pek çok uzmanın bile doğru... Read more »

Ethereum’da Event ve Loglara Giriş

Yazının orijinali için https://media.consensys.net/technical-introduction-to-events-and-logs-in-ethereum-a074d65dd61e Eventler ve loglar Ethereum için önemlidir çünkü akıllı kontratlar ve kullanıcı arayüzleri arasındaki iletişimi kolaylaştırırlar. Geleneksel web geliştirmede, server cevabı önyüze bir callback ile iletilir. Ethereum’da bir transaction... Read more »

Çağrı, transaction, event, filtre ve topic

Yazının orijinali için tıklayın. Önceki yazıda bir kontratın nasıl deploy edilip çağrıldığını görmüştük. Bu yazıda ise kontrat, transaction, event ve topic çağırma hususunda biraz daha derine dalacağız. Video Bu yazıda anlatılanların işlendiği... Read more »