Avalanche Test Ağı

Avalanche konsensüs protokolü ile çalışan test ağıdır. BAĞ test ağında bir tanesi bootstrap olmak üzere toplamda 4 node aktif olarak çalışmaktadır. Test ağını gözlemlemek için kullanılan Explorer’a bu link üzerinden ulaşılabilmektedir.  ... Read more »

BAĞ Hyperledger Fabric Test Ağı

İzleme   Read more »

Dijital Türkiye Test Ağına Katılım

Dijital Türkiye Test Ağı, Hyperledger Indy DLT platformu kullanılarak kurulmuştur. Tutorial Bu başlık altında Dijital Türkiye Test Altyapısı (Hyperledger Indy) ile ilgili çeşitli örnekler listelenmiştir. Bu örnekleri uygulayabilimek için Indy SDK’nin ve... Read more »

Hyperledger Indy Blockchain Explorer – Kurulum & Konfigürasyon

Bu yazıda; var olan bir Hyperledger Indy blokzincirindeki kayıt defterlerinin (ledgers) içini görmek ve işlemleri (transactions) izlemek için Web tabanlı browser sunucusunun kurulum ve konfigürasyon adımları anlatılmıştır. Kurulan Browser, çalışmakta olan herhangi... Read more »

BAĞ Sistem Mimarisi

Bağ Sistemi, merkez sunuclar ve blokzincir test ağlarından oluşmaktadır. SAFİR BULUT altyapısı üzerinde kurulmuştur. Read more »

Hyperledger Indy Test Ağı

Hyperledger Indy 1.9 sürümü ile kurulmuştur Turkcell ve BİLGEM düğümleri ile ayağı kaldırılmıştır Aktif olarak çalışmaktadır. Bu test ağına bağlanmak ve/veya kullanmak için gerekli bilgilere bu linkten ulaşabilirsiniz   Hyperledger Indy test... Read more »

Ethereum Test Ağı

PoA (Proof of Authority) mutabakat yöntemiyle çalışan test ağıdır. Aktif olarak çalışmaktadır BlockExplorer kurulum çalışması sürmektedir. Bu test ağına bağlanmak ve/veya kullanmak için yapılacaklara bu linkten ulaşabilirsiniz Ethereum’un çalışan ana sistemi (mainnet)... Read more »

Hyperledger Fabric Test Ağı

BİLGEM’in master node olarak görev aldığı test ağı. Hyperledger Fabriv 1.4 sürümü ile kurulmuştur Aktif olarak çalışmaktadır. Bu test ağına bağlanmak ve/veya kullanmak için gerekli bilgilere bu linkten ulaşabilirsiniz Çalışan Fabric test... Read more »

BAĞ Hyperledger Indy Ağına Katılım

Hyperledger Indy Node Kurulumu Docker image olarak kolayca Indy Node ayağa kaldımak mümkün. Bu şekilde kurulum için indy-sdk ve indy-dev git repository’lerine bakılabilir. Ancak bu sayfada anlatılan yöntemde, bir makinaya Indy Node... Read more »

BAĞ Sistemindeki Özel Ethereum Test Ağına Katılım Süreci

Mining’e dayanan Proof of Work (PoW) veya kullanıcıların coinlerini bir cüzdan içinde tuttukları Proof of Stake (PoS) algoritmalarına göre, Proof of Authority (PoA) çok az blokzincir projesinde bulunan ve diğerlerinden farklı bir... Read more »