Türkiye Blokzincir Yetenek Haritası

Ulusal Blokzincir Haritasını (Kurum/Kişi bazında) BCTR Platformu web sitesinde sürekli güncellenerek şu linkten paylaşılmaktadır. Ancak bu harita, yalnızca blokzincir teknolojisi ile herhangi bir şekilde ilgilenen kişi, şirket ve kurum bilgilerini içeriyor. Bu... Read more »

BAĞ Üyeleri

BAĞ Ekosistemine üye olmuş kurumların listesi Kurum Adı Üyelik tarihi Kurumsal Temas Noktası Üyelik Türü İcra Kurulu TÜBİTAK BİLGEM Aralık 2018 Taner Dursun, Gökhan Abbasoğlu Dönemsel BAĞ Koordinatörü İcra Kurulu Üyesi Ankara... Read more »

Blokzincir Grupları

Ad Amaç Adres Kontak Noktası Ekosistem       BCTR Tanııtm bctr.org BCTR EKosistem Map         Lab ve Merkezler       TÜBİTAK BİLGEMBlokzincir Araştırma Laboratuvarı ARGE    ... Read more »

BAĞ Sistem Mimarisi

Bağ Sistemi, merkez sunuclar ve blokzincir test ağlarından oluşmaktadır. SAFİR BULUT altyapısı üzerinde kurulmuştur. Read more »

Teşekkür

BAĞ fikrinin ortaya çıkışından uygulamaya geçişine kadar, sürecin arkasında duran, TÜBİTAK BİLGEM Başkan Yardımcısı Sayın Orhan MURATOĞLU’na, BAĞ Platformunun kurulumu için altyapılarını açan ve kurulum ve işletme dahil her aşamada yardımlarını esirgemeyen... Read more »

BAĞ Sistemindeki Özel Ethereum Test Ağına Katılım Süreci

Mining’e dayanan Proof of Work (PoW) veya kullanıcıların coinlerini bir cüzdan içinde tuttukları Proof of Stake (PoS) algoritmalarına göre, Proof of Authority (PoA) çok az blokzincir projesinde bulunan ve diğerlerinden farklı bir... Read more »

BAĞ Tüzük Dökümanı

BAĞ sisteminin kuruluş ve çalışma usullerini açıklayan tüzük (Terms of Reference) dokümanının pdf sürümünü bu linkten indirebilirsiniz Read more »

BAĞ Hakkında

BAĞ, ülkemizin, hayatımızın her noktasında köklü değişiklikler yapmaya aday olarak ortaya çıkan blokzincir teknolojileri konusundaki rekabet gücünü yükseltmek için ülkemizde konu ile ilgilenen araştırmacıları bir araya getirmek ve eş güdüm içinde çalışmalarına... Read more »